Barnas favoritt-groviser

Publisert Sist oppdatert

Anmeldelse

# Klovner i Kamp

# Fritt vilt (EP)

# City Connections

Glidemiddel, puling og stiv kuk. Makan til publikumsfrieri a\' gitt! Men hva kommer foreldrene til «To små karer» fra Junior Grand Prix til å si?

Alis og Dane fortsetter i en slentrende miks av halvt seriøse og helt imbessile tekster. Litt mer skrytete enn på Bjølsen Hospital (Jeg ble kastet ut av Mensa – De sa jeg var for smart!) Uansett: Klovner i Kamp har vært flinke til å gjøre sin egen greie i et ganske rigid norsk hip-hopmiljø. Og de har hatt suksess. Så hvem er jeg til å preike?

Jeg kan forresten si et par ting til. Fingerns produksjon har blitt slickere, litt uptempo Neptunes-vibber over det hele. Nesten popmusikk, altså. Rappingen er jo ikke så mye å skryte av uansett.

Avsluningssporet «Sånn ruller vi» er en slags homage til «Gin and Juice», men isteden for Snoop Dogs klassiske linje «Rollin down the street, smokin indo, sippin on gin and juice, synger Klovner «Ruller nedover gata, røyker prince mild, drikker på rus brus.»

Pluss for selvironi. Potensiell salgsbombe.

Powered by Labrador CMS