Kommunegrått

Publisert

Anmeldelse

# Grand Alchemist

Intervening Coma-celebration

Sound Riot Records

Kan du komme på noe som alle norske kommuner har? Det første som faller meg inn må være et kommunestyre og et band som spiller symfonisk svartmetall sånn som Grand Alchemist gjør. Null betenkningstid: gi meg heller den siste metallskiva fra et hvilket som helst KrF-ledet kommunestyre enn

Intervening Coma-celebration.

Gutta kan for så vidt spille, men de av oss som har opplevd 80-tallet vet at det alene ikke er nok til å dra i land ei hel skive. Man må blant annet lage kule låter, men her er det slik at til og med «Sensemachine», den eneste låta som ikke starter i en blindgate, ender opp i en etter et halvt minutt. Det fete riffet, selve lecablokken i svartmetall, finnes ikke å spore noe sted, og som om ikke det er nok, pøses det på med dølle synthganger spilt med hermetiske presets.

Kommunesammenslåing har vært utbredt noen år nå. Kanskje dette kan bli vårt våpen i kampen mot band av Grand Alchemists kaliber. Vi kan slå sammen alle norske kommuner til Ullensaker storkommune, slik at vi sitter igjen med det ene norske bandet som faktisk får cheesy symfonisk liksomsvartmetall til å rocke som faen, nemlig Dimmu Borgir.

Powered by Labrador CMS