Tre favoritter

Ivar Bowitz – aka Cold Mailman, aktuell med Finally Succumbs To Exhaustion.

*Plate:* Debussy/Ravel, String Quartets

Kunne ha svart så mangt, men akkurat nå blir det denne. Det er fantastisk med musikk som er akkurat så tilgjengelig at den fenger deg, men samtidig er tilstrekkelig utilgjengelig til at du bare vil høre det om og om igjen.

*Liveband:* The Spectacle

Bodøbandet legger snart ut på sin siste turné, og når de passerer Oslo i mai en gang, bør du virkelig få det med deg – dette er siste sjanse. Du får nok enda mer ut av konserten om du går på Tiger og lytter til deres siste plate I, fail.

*Nostalgitripp:* Åge Aleksandersen, Levva Livet

Da jeg nylig hørte denne plata for første gang på sikkert 15 år etter å ha kommet over den på Platekompaniet til kr 49,50, var det som å gjenoppleve hele min barndom i løpet av 40 minutter. Fikk den på kassett til min toårsdag av en onkel med onde hensikter, og den har nok preget mitt liv på godt og vondt. Men ikke undervurder den – INGEN beskriver norsk hverdagstristesse og beinhard sosialrealisme bedre enn Åge gjør her.

Powered by Labrador CMS