Usexy

Åpent universitet?

Surret rundt utkastingen av sekten Kristi forsamling fra Universitetet tydeliggjør at universitetsledelsen har et problem. De har ikke oversikt over hvem som benytter deres lokaler.

Enhver sekt eller ytterligående organisasjon kan ved å oppgi falskt navn få tilgang til møterom på Universitetet. Hvis det er ønskelig for universitetsledelsen å kontrollere hvem som utnytter deres gjestfrihet, må rutinene ved utlån av møtelokaler både endres og skjerpes. Det blir, som informasjonsdirektør Helge Kjøllesdal selv innrømmer, for dumt når en harmløs kristen forsamling går med i dragsuget ved utkastelse av en sekt.

Det viktige spørsmålet når Universitetet har fått en oversikt vil være hva som skal legges til grunn når de avgjør hvem som skal få benytte deres lokaler. Skal det være åpent for alle slags grupperinger? Hvis ikke, hvor skal grensen gå?

Dette er så viktige spørsmål at vi håper og tror ledelsen ved Universitetet benytter de siste ukers rot til å foreta en skikkelig opprydning.

Vi kan ikke huske sist en fest på Universitetet skapte så voldsomme reaksjoner. Og det attpåtil lenge før festen er i gang. Arrangørene av Sexhusfesten på Chateau Neuf har terget på seg mange ved å lokke med «red light district». Lokkeplakaten er et klønete og lite sexy forsøk på å hisse opp nysgjerrige studenter. Synd i grunn, programmet virker jo ellers svært forlokkende.

Powered by Labrador CMS