Ikke glem: Stem!
Dyre treningsgoder
Studenter er ikke en gruppe med overflod av penger i lommeboka. Derfor er det fint at vi har et billigere treningsalternativ under Studentidretten.
Nå står derimot det billige tilbudet i fare for å stige i pris, og det sørger pengesterke SATS og Elixia for. Begge bedriftene tjener godt med penger.Sats Norge As hadde i 2006 et overskudd på 40 380 000 kroner, Elixia Nordic AS et overskudd på 46 841 000 kroner. Studentsamskipnaden i Oslo (SiO) satt igjen med 21 808 000 i overskudd samme år, da medregnet boligutleie, boksalg, matsalg og alt annet SiO driver med. Vi synes SATS og Elxia soler seg litt vel mye i sin egen glans når de hevder seg skadelidende i konkurransen om treningskundene.
Likevel er det forståelig at bedrifter ønsker likt utgangspunkt for å drive konkurranse. Men når studentsamskipnadene hevder at treningstilbudet til ikke-studenter ikke er subsidiert, bør SATS og Elixia kanskje heller kikke i egne prislister før EFTA-domstolen påkalles. Om SATS og Elixia setter ned egne priser, vil faktisk konkurransen være rettferdig, så lenge studentsamskipnadene har rett i at subsidieringen ikke finansierer trening for andre enn studenter.
Valget er rett rundt hjørnet. Valgdagen er 10. september, og siste dag til å forhåndsstemme er på fredag. Det er altså ingen grunn til å «glemme» dagen.
Hvorfor du skal stemme? For å gi støtte til det partiet du mener kan gi deg en best mulig hverdag de kommende fire år.
Usikker på hva du skal stemme? Les Universitas’ kommunevalgføljetong eller sjekke ut partienets egne.
Sees i stemmelokalet!