Godt valg

En lysende idé

Det er alltid skummelt når et lyst hode påpeker områder der Universitetet kan spare penger, for vips, så er politikerne der og det var det de sa og så videre. Ikke mer penger fra Stortinget før Universitetet sparer strøm.

Likevel må energibruken ved Universitetet frem i lyset som det pinlige kapitlet den dessverre er. Mang en kveld har undertegnede vandret hjem etter en sen økt og skuet de tusen glade lesesalslys illuminere universitetsnatten. Elleve millioner kroner i året koster dette og annen unødig strømbruk Universitetet.

Vil du være vrang kan du argumentere for at en skarve lesesalslampe nok saktens ikke utgjør merkostander på mange millioner. Men joda. For det er holdningen din som koster elleve millioner kroner. Hadde du slått av den lampen ville innsparingene vært et faktum.

Å finne noe annet å bruke universitetets penger på krever ikke et lyst hode.

Aldri har så mange løfter blitt gitt til studenter under høyere utdanning foran et stortingsvalg. Hvilket parti du velger å tro på skal vi ikke legge oss opp i.

Men i år er partienes utdanningspolitikk for første gang på lenge så tydeliggjort at du bør la den være med på å avgjøre hvem du vil avgi din stemme til ved Stortingsvalget. Vi snakker som kjent om Norges fremtid.

Og unnlatelse er som muligens kjent en dødssynd, iallfall på valgdagen.

Powered by Labrador CMS