Forhastet om exphils oppmøteantall.
I leserbrev i forrige uke går Undervisningslederen for ex.phil. Arild Pedersen kraftig i mot påstandene Universitas brakte fra min gruppe, der klassen var redusert fra 45 til 19 i løpet av en uke. Jeg kan ikke komme unna tallmaterialet, det er solid. Med unntak av at det var flere påmeldte, som hadde skiftet seminarkurs og var på gruppen uten at navnet deres var på den maskinskrevne siden. Disse skrev seg på for hånd nederst. Mange av disse møtte ikke opp igjen neste gang. Tallet over oppmøtte andre gangen ble sendt til avisen pr tekstmelding 10 min inne i kurset, og noen ekstra kursdeltagere kom etter dette, derfor er tallene mellom det jeg oppgav og tallmaterialet administrasjonen sitter på en smule forskjellig. Neste gang skal jeg telle alle også etter pausen mellom timene.
At undervisningsleder Pedersen angriper Universitas er ikke rettferdig. Oppslaget var basert på tips og info fra meg, og skulle sjekkes mot deres avdelings tall, som dere ikke fikk levert før deadline. Universitas er en viktig arena for studentene, og det er viktig at vi har en vaktbikkje som kan undersøke saker som skjer, for eksempel når jeg hører at store deler av faddergruppen min etter en uke vil over til den gamle modellen. Jeg håper slett ikke dette er en nedlæringsprosess, men tegn på en avis som bryr seg om studentene.
Etter oppslaget har de kursledere jeg har vært borti forbedret informasjonen sin, og vi har fått utdelt lettfattelige oversikter og oppgavekrav for den nye seminarmodellen. Siden de tydeligvis både kan sitt fag, reagerer udelt positivt på gode innspill og har blitt bedre på informasjon har jeg og de fleste andre på kurset bestemt oss for å fortsette på seminarmodellen.
Ellers takker jeg for forklaringen for hvorfor alle går rundt og kaller meg «Arild» nå om dagen.