Ottars Domina-triks

– Sexhusfesten var veldig spennende, sier deltager Svein Subberud.

– Da vi ankom måtte vi gå spissrotgang mellom sinte, dominerende kvinner utenfor Chateau Neuf. Det var ydmykende altså, sier en fornøyd Subberud.

Artig rock

Ad notams eget rockeverksted går Black Debbath i næringen.

– Vi kobler Thorbjørn Egners negerlyrikk med de fete gitarriffene til Turboneger. Konseptet skal hete THORBJØRNEGER, sier vokalist Ad Satan.

Hybelsnadder

– Sprett opp lokket på en boks Joikaboller, plassér den på hybelplata og rør til det koker over. Velbekomme, sier hybelkokken Thor-Wigwam Junker.

Neste gang: Slik koker du egg.

Dato-joker

En student forsøkte mandag å ta med seg store deler av ferskvareutvalget ut fra Joker-butikken på Blindern. Da han ble stoppet, unnskyldte han seg med at han trodde det var en Kiwi-butikk. På Kiwi kan man nemlig ta med seg varer som går ut på dato samme dag eller dagen etter. En årvåken Joker-ansatt fikk stoppet tyven.

– Først trodde jeg at det var maten som gikk ut av seg selv, men jeg ble mistenksom da jeg så solbrillene, sier den Joker-ansatte.

Universitas om 25 år

Statsminister Trond Giske minnes tiden som utdanningminister.

– Det var litt pes, men jeg tok det heldigvis ikke så veldig seriøst. Ellers var det en artig tid med mye tull og drikking, skoggler Giske på telefon fra regjeringskvartalet i Trondheim.

(Hentet fra spalten «Min utdanningsministertid»)

Universitas om 50 år

– Klart det blir litt ensomt med bare én på faget, sier Sigvart Kraut.

Etter at interessen har dalt jevnt i mange år har tysk nå samme status som sanskrit.

(Hentet fra artikkelen «Selvstudium i tysk»)

Powered by Labrador CMS