
Det skjer
Ari Behn står ikke på lista når Bente Helstrøm og 80 kreative sjeler arrangerer designjulemarked.
– Et designjulemarked? Hva skjedde med det gode, gamle juleverkstedet?
– Det eksisterer nok ennå. Vi har vår egen vri på det, med 80 designere som stiller ut under samme tak og selger produkter i løpet av en helg.
– Gjør opprør mot juleverkstedet?
– Hehe, nei. Dette gjøres fordi det finnes så utrolig mange flinke folk som lager fantastisk fine ting. Julemarkedet vårt er et alternativ til den vanlige julehandelen.
– Hvorfor designe julegaver? Vil ikke folk til syvende og sist ha dorullnisser?
– De vil sikkert ha det også. Du kan si at dette blir dorullnisser på et litt mer profesjonelt nivå.
– Akkurat. Hvordan ser en designflettet julekurv ut?
– Faktisk har vi ikke så mye juleprodukter. Vi har like gjerne klær og smykker – produkter som egner seg som julegaver
– Aha. Blir det tradisjonelle julegreier, som nisser og engler, eller snakker vi Alessi-lamper utstyrt med nissedrakt?
– Det blir noe midt i mellom. Ikke Alessi og ikke nisser.
– Apropos Alessi: Kommer Ingrid Schulerud? Eller kanskje hun står og selger?
– Nei, det vet jeg ikke. Men hun er i hvert fall hjertelig velkommen.
– Hva med Ari Behn? Stikker han innom for å selge sitt nye juleservise?
– Hehe, han står ikke på lista.
– Hvorfor bør studenter trosse eksamenslesing og få med seg dette?
– Først og fremst fordi det er en alternativ greie. Vi tilbyr noe helt annet enn de store shoppingsentrene – du kan kalle det personlig shopping. Og hvem vet, kanskje de blir inspirert til å lage sine egne julegaver?