Studentboliger evakuert etter steinras

Ada Louise Andreassen
notiser sio oslo

Beboere ved SiO-bygget på Carl Berner ble evakuert etter steinras — studenter måtte hoppe ut fra balkong.

– Jeg registrerte ikke en gang at det hadde skjedd, så jeg var bare veldig forvirret, forteller Elias Thomsen til Universitas. Han er en av beboerne på Studentskipnaden i Oslo (SiO) sitt studenthus på Carl Berner, som søndag ettermiddag ble evakuert.

Evakueringen skjedde etter et steinras i en skråning like ved bygget. Thomsen og et par andre skulle rekke en konsert da raset skjedde.

– Politiet sa til oss at vi ikke fikk lov til å gå ut, så da måtte vi hoppe ut fra en balkong for å rekke den.

Aftenposten skriver at Samskipnaden allerede i 2021 ble advardt om farlige forhold i skråningen fra Plan- og bygningsetaten i Oslo.

Heldigvis for Thomsen og de andre beboerne, melder politiet litt over klokka 20 at studenthusets beboere kan returnere til leilighetene sine, skriver VG.

Powered by Labrador CMS