
Kvinnehatere stikker kjepper i skoene
Thomas Breiby
Driftstekniker, Parkanlegget UiO
*- Hvorfor det er så innmari mange av de derre firkanta greiene på asfalten på Blindern?*
(Stille)
– Å, du meiner gatestein, også kalt brostein? Hehe.
– Å ja, det er det det heter.
– Stemmer! Det har jo en historisk verdi, da. De ble jo lagt for over 40 år siden. Men det har jo også med estetikken å gjøre.
– Ja, men kan dere ikke se å bruke asfalt som vanlige folk! Det ødelegger jo hælene til oss kvinner!
– Da tror jeg du må snakke med noen andre. Det er ikke jeg som har lagt dem. Som sagt, de ble lagt for over 40 år siden.
– Å, så det er ikke du som bygger dem. Men jeg har faktisk tusenvis av dyre sko – Jimmy Choo-sko til 3000 kroner blant annet, sånn som Sarah Jessica Parker i Sex and the City, veit du – hælene blir jo ødelagt med en gang! Er det ingenting du kan gjøre?
– Jeg er ikke så gammel, jeg. Det er ikke jeg som bygget dem. Kanskje du heller skal høre med Oslo kommune om å få fjernet dem?
– Men hvor gammel er du, du høres så ung ut?
– Jeg er 35.
– Synes du jeg er morsom og søt?
– Nei, egentlig ikke. Det er jo sjarmerende at du vagler rundt på Blindern med dine Jimmy…? Hva kalte du det?
– Jimmy Choo. Så du synes jeg er sjarmerende altså?
– Nei, jeg sa det er sjarmerende.
– Javel. Kanskje du burde vurdere din stilling, da?
– Nei, jeg synes det er morsomt å se på jenter som vagler rundt på Blindern med sine høye hæler. Dessuten burde du ha lært å gå på dem nå.