DRITFARLIG: Den giftige gassen som avgis herfra kan føre til kreft og misdannelser hos avkom.

Angst er helt normalt

– Tar selvkritikk

Kaos rundt bruken av normalfordelingsprinsippet ved karaktersetting ved UiO har skapt angst og depresjoner blant psykologistudenter. Nå tar rektor selvkritikk.

– Dette er helt i tråd med våre hypoteser, og dermed anser vi eksperimentet som vellykket, sier psykologiprofessor Dolly Duckert.

Tar affære

Etter at 27 studenter ble anklaget av Hollywood for å distribuere opphavbeskyttede filmer, har både Hulken, Terminator og Sauron hjemsøkt SIOs studentbyer på jakt etter synderne.

– Vi setter stor pris på denne håndsrekningen. Den siste måneden har vi hatt store problemer med å finne gode idéer til hvordan vi skal gjøre livet surt for studentbyboerne, sier direktør i Boligdivisjonen Lars Morkinator Gundersen.

Kreftfarlige kilder avslørt overalt

Det er ikke bare kjelleren i Niels Henrik Abels hus som inneholder usikrede helsefarer. Nå granskes også fakultetskjellerne.

Universitas om 25 år

Norsk filmindustri saksøkingstruer 57 studentbyboere.

– Vi er møkklei av at ingen vil laste ned og distribuere filmene våre, sier ReginWam Wennerød i Norsk Film.

(Hentet fra artikkelen «Studentene forsømmer norske filmer»)

Universitas om 50 år

På grunn av terrorfrykt etter 11. september, er menyen på Frederikke unntatt offentlighet.

– Maten burde heller sikres ordentlig og oppbevares i dertil egnede rom, sier en forargret Billy-Bob Bellona.

(Hentet fra artikkelen

«Skitne bomber til middag i dag igjen?»)

Powered by Labrador CMS