Heistrøbbel på HF

Mange HF-studenter fortviler over at heisene i Niels Treschows hus stadig er ute av drift. Russisk-student Kjell-Molotov Bolsjevik er en av dem som nå gjør noe aktivt med problemet.

– Til vanlig studerer jeg russisk, som ligger i tiende etasje. Studieveilederen min foreslo at jeg heller skal ta filosofi, fordi det ligger i annen etasje. Så kan jeg bare spasere rett opp, sier en fornøyd Bolsjevik.

Brev til Arild

Rektor Arild Underdal skrev tidligere et brev til Israels ambassade der han uttrykte bekymring for de palestinske universitetene i Israel og situasjonen i landet ellers. Nå har han endelig fått svar fra ambassadør Liora Herzel:

Shalom Arild!

Tusen takk for brevet der du bekymrer deg (litt mye vil mange her på ambassaden si) for de palestinske universitetene. Som du sikkert vet, prøver vi å gjøre alt vi kan for å bedre situasjonen der, nemlig ved å jage alle palestinerne ut derifra. Ved juletider bør de ha like lav vekttallsproduksjon som UiO.

Beste ønsker

Liora Herzel, den israelske ambassade

I gassen

Etter at Universitas avslørte at flere ansatte har blitt giftskadet ved Biologisk institutt, lover ledelsen å innskjerpe sikkerhetsrutinene.

– Klart vi må gjøre noe med disse gassene. Jeg har allerede bedt de ansatte om å lukke døren til gangen, sier fjerneombud ved Biologi Kirsten Giftkniv.

Bræv til Lånekassen

Presang til Märtha og Ari

Kronprinsparet fikk en etiopisk student i bryllupsgave fra Universitetet. Nå lurer mange på om også Märtha og Ari skal få en etiopisk student, men informasjonsdirektør Helge Kjøllesdal er i tvil.

– Dette er en veldig dyr gave som koster oss flere hundre tusen. Det blir nok heller en ex.phil.-student fra Bøler, sier Kjøllesdal, som legger til at de eventuelt vil få bytterett.

Bokstavsurr

Fem av seks arbeidsgivere liker ikke de nye bokstavkarakterene ved Jus. Deriblant administrerende direktør Kari Elisabeth Breirem i advokatfirmaet BA-HR.

– Siden det er vanskelig å skille mellom en god og dårlig B må vi gå mye mer i dybden på jobbintervjuene. Jeg liker ikke tanken på at noe annet enn tiendedeler skal skille kandidater fra hverandre, sier hun.

Universitas om 25 år

– Er det ikke det ene, så er det det andre, sier en irritert instituttbestyrer ved Biologi, Øyvind Drøyer.

Han vil ikke kommentere at de nye avtrekksskapene sugde til seg tre ansatte.

(Hentet fra artikkelen «Avtrekksskap hadde turbinmotor»)

Universitas om 50 år

Til Institutt for Biologi søker vi kandidater til alle stillinger. Søkere bør ha meget god helse.

Send søknaden til Institutt for fysikk.

Hentet fra stillingsannonse

Powered by Labrador CMS