Post festum

Tidligere i sommer ble en ansatt ved Postens Blindern-filial arrestert for å ha tappet bankkort.

– Jeg har alltid hatt påfallende lite penger på kontoen. Nå skjønner jeg hvorfor, sier Iselin Sløes.

Nostalgia

– Artig at det er så mye som jeg liker under årets Studentfestival, sier rektor Kaare Norum.

– Flere av de innleide orkestrene var jo vel så populære i min ungdom som de er er nå!

Fusjon

Neste år slås Oslo Studentfestival sammen med Oslo Pensjonistfestival.

– Vi har en ganske lik profil, og har i en årrekke konkurrert om å hyre de samme artistene, sier pensjonistgeneral Arnljot Jularbo.

(SMS-Norum)

Fiff opp mobilen din med Kaare Norum!

Ringetone:

uio fjernsynskjokken

Logo:

uio prorektor

Alle meldingene sendes til 1928

Denne tjenesten blir levert av Telenorum og koster studielånet ditt.

Universitas om 25 år

SV-fakultetet har i lang tid høstet kritikk for at de overbooker studenter på fakultetet. Nå kritiseres de også for måten problemet takles på.

– Vi bare stryker mesteparten, så blir vi kvitt dem. Er det så galt? spør sensor Oddvar Antropoculus.

Det siste året har en milliard studenter strøket på statsvitenskap grunnfag.

Universitas om 50 år

Fadder Børre Alf Zx er ikke fornøyd med faddergruppen sin.

– Det skjer hvert år! Faddergruppene blir organisert alfabetisk, og på grunn av etternavnet mitt får jeg bare fadderbarn som heter noe på «Z», altså fadderbarn fra andre planeter. Jeg kan ikke ligge med dem! De er jo stygge som juling, sier Zx som selv er fra en bygd rett utenfor Melkeveien.

Powered by Labrador CMS